Tether basılması ne anlama geliyor?

Tether basılması ne anlama geliyor

Tether basılması ne anlama geliyor?

ABONE OL 

Sabit fiyatlı kripto paralar, kripto para piyasası için güvenli liman olarak ifade ediliyor. Yatırımcıları için son derece önemli sabit fiyatlı kripto paralardan biri olan Tether, sıklıkla karşımıza yeni USDT basımlarıyla çıkıyor. Peki Tether basılması ne anlama geliyor?

Tether Basılması Ne Anlama Geliyor?

Kripto para piyasasına giriş yapmak isteyen özellikle büyük yatırımcılar, sıcak paralarının karşılığında sabit fiyatlı kripto paralar alıyor. Tether şirketi de USDT olarak bildiğimiz sabit fiyatlı kripto paranın ihraçcısı konumunda yer alıyor.

Özellikle ‘1 milyar USDT basıldı‘ uyarılarıyla birlikte Tether basılması ne anlama geliyor? sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Tether basılması, kripto para piyasasına sıcak para girişinin olduğunu gösteriyor. Tether şirketi, yatırımcılardan dolar (USD) alıyor ve karşılığında Tether (USDT) basıyor. Bu sayede parasını kripto para piyasasına taşımış oluyor.

1 milyar USDT basıldı‘ haberleri sık sık karşımıza çıkarken her defasında yeniden Tether basıldığı akıllara geliyor ancak Tether şirketi, muhtemel kripto para yatırımları için önceden USDT basımları gerçekleştiriyor. Bu da şirket yetkilileri tarafından belirtiliyor.

Özellikle birçok büyük yatırımcı, kripto para piyasasına giriş yaparken bu yöntemi kullanıyor. Diğer yöntemlerle hem zaman hem de maliyet anlamında sorun yaşamak istemeyen büyük yatırımcılar, doğrudan sabit fiyatlı kripto para ihraçcılarıyla iletişime geçiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir