Tether Avalanche ağını kullanmaya başlıyor

Tether Avalanche

Tether Avalanche ağını kullanmaya başlıyor

ABONE OL 

Kripto para piyasasının güvenli limanı olarak gösterilen Tether, kullanmış oldukları Blockchain ağları arasına Avalanche’ı eklediklerini açıkladı. Bu haber Tether (USDT) transferlerindeki işlem ücretlerini düşürmek için atılan adımlardan biri olarak kabul ediliyor.

Tether Avalanche Ağını da Kullanmaya Başlıyor

Tether, hali hazırda 8 farklı Blockchain ağında USDT üretiyor ve transferin gerçekleşmesini sağlıyordu. Bu ağlar; Algorand, Simple Ledger, Omni, EOS, Ethereum, Solana, Liquid Network ve Tron. Şimdi bu ağların arasında AVAX tarafından kullanılan Avalanche ağı da dahil oluyor.

Bu hamle ile birlikte USDT transferi gerçekleştirmek isteyen kripto para yatırımcılarının ödeyecekleri ücrette bir rekabet yaşanacak. Bu da işlem ücretlerinin düşmesi anlamına geliyor. Birçok kripto para yatırımcısı 1 USDT‘lik düşük ücret sebebiyle Tron (TRC-20) ağını kullanıyor. Ethereum fiyatının yükselmesiyle birlikte ERC-20 ağında USDT transferlerinin ücretleri de artış gösteriyor. Şu an minimum ERC-20 ağından USDT transfer ücreti 20 USDT olarak biliniyor.

Tether Avalanche ağını kullanmaya başlıyor

Binance OMNI Ağını Desteklemeyecek!

Binance 27 Nisan tarihinde yaptığı duyuruda 30 Nisan 03:00’dan itibaren OMNI ağına olan desteğini kaldıracağını açıklamıştı. Kullanıcılar Binance’de Tether yatırmak veya çekmek için OMNI ağını tercih edemeyecek. Yıllardır kullanılan OMNI ağı özellikle TRC-20 ağının gelişmesi, hızlı ve ucuz bir transfer sağlaması sebebiyle daha az kullanılıyordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.