Kripto para dolandırıcılarına dikkat!

Kripto para dolandırıcı

Kripto para dolandırıcılarına dikkat!

ABONE OL 

Kripto para piyasası büyüdükçe yeni yatırımcılar akın etmeye başladı. Yeni yatırımcıların kripto para piyasasındaki risklere çok az hakim olmaları sebebiyle kripto para dolandırıcılık vakaları da artmaya başladı. ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) tarafından yapılan araştırma sonucunda son 6 ayda 80 milyon dolar değerinde kripto para dolandırıcılığı yapıldığı ortaya çıktı.

Kripto Para Dolandırıcılarına En Fazla 50 Yaş Üstü Maruz Kalıyor!

ABD Federal Ticaret Komisyonu (FTC) hazırladığı raporda Ekim 2020 ve Mart 2021 tarihleri arasında 80 milyon dolar değerinde kripto para dolandırıcılığı meydana geldi. Raporun en dikkat çekici yanı ise 50 yaş ve üzeri yatırımcıların dolandırıldıklarını bildirme oranlarının düşük olmasıyla birlikte en fazla zarar eden grubunda yine bu yaş grubu olduğu belirtildi:

”Buna karşılık, 50 yaş ve üstü kişilerin kripto para yatırımı dolandırıcılığından dolayı para kaybettiklerini bildirme olasılıkları çok daha düşük. Ancak bu grup bu dolandırıcılıklardan para kaybettiğinde, bildirilen bireysel kayıpları daha yüksek. Bildirilen ortalama 3,250 dolar kayıp oldu.”

Kripto para dolandırıcılarına dikkat!

Özellikle Elon Musk adına açılmış sahte hesapların popüler olduğunu belirten araştırma, bu sahte hesaplara 2 milyon dolar gönderildiğini açıkladı.

Hazırlanan bu raporun ABD özelinde olduğunu da belirtmek gerekiyor. Ülkemizde henüz bu tarz bir araştırma bulunmuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.