Tesla Bitcoin’leri nereden aldı?

 Tesla Bitcoin’leri nereden aldı?

Elon Musk tarafından kurulan ve CEO’luk görevini sürdürdüğü Tesla, geçtiğimiz hafta Bitcoin satın almıştı. Bu alım Bitcoin fiyatını tetikleyerek 50 bin dolar sınırını aşmasını sağlamıştı. Alımın açıkladığı saatlerde fiyat yüzde 10 artış göstererek 44 bin dolar seviyelerine yükselmişti.

Tesla Bitcoin’leri Coinbase’den Almış!

Tesla, 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almış ve Bitcoin fiyatının artmasına sebep olmuştu. Bitcoin‘leri nereden aldığı bugüne kadar belirsizliğini korurken ortaya çıkan bilgilerle birlikte nereden alındığı kesinleşti. Tesla, Bitcoin’leri Coinbase’den satın aldı.

ABD’de Bitcoin alımı yapan kurumsal şirketler Coinbase borsasını kullanıyor. Dünyanın en büyük kripto para borsaları arasında yer alan Coinbase, dünyanın en çok Bitcoin cüzdanına sahip borsa unvanını elinde bulunduruyor.

Bitcoin alımları
Tesla Bitcoin’leri Coinbase’den Almış!

İkinci Bitcoin ETF’si Onaylandı!

Kanada Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu (OSC) ikinci Bitcoin ETF’sini de onayladı. Bu adımın ardından gözler ABD’ye çevrildi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) defalarca kez Bitcoin ETF başvurularını reddetmişti.

Bloomberg ETF araştırma analisti James Seyffart, ikinci onayı alan Evolve tarafından ABD’de Bitcoin ETF başvurusu da yaptığını açıkladı.

Onay alan her iki Bitcoin ETF’sinin de yüzde 1’lik yönetim ücretine sahip olacağı belirtildi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir