Tesla Bitcoin sattı! Sebebi açıklandı

Tesla Bitcoin

Tesla Bitcoin sattı! Sebebi açıklandı

ABONE OL 

Tesla geçtiğimiz yılın sonlarında Bitcoin satın aldığını açıklamış ve o dönemlerde fiyatın 38 bin dolar seviyelerinden 44 bin dolar seviyelerine yükselmesini sağlamıştı. Şirket dün ilk çeyrek raporunu açıkladı ve raporda sahip olunan Bitcoin’lerden 272 milyon dolarlık kısmının satıldığı dikkat çekti.

Tesla Bitcoin Sattı!

Elon Musk tarafından kurulan Tesla şirketi 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Şirketin dün yayınladığı 2021 yılının ilk çeyrek raporunda 272 milyon dolar değerinde Bitcoin’in satıldığı dikkatleri çekti. Bu satışın sebebi bir hayli merak ediliyordu. Çünkü Tesla bu yıl içerisinde bir açıklama yapmış ve Bitcoin ile Tesla satın alınabileceğini açıklamıştı. Ayrıca elde edilecek Bitcoin’lerin satılmayacağı açıklanmıştı.

Bu satışın ardından gelen tepkiler üzerine Elon Musk bir açıklama yaptı ve Bitcoin satışının neden gerçekleştiğini açıkladı. Elon Musk şu ifadeleri kullandı:

”Tesla bilançoda nakit tutmak yerine alternatif olarak Bitcoin tutarak hızlı şekilde likidite elde edilebileceğini göstermek açısından yüzde 10’luk Bitcoin satışı yaptı.”

Tesla Bitcoin
Tesla Bitcoin sattı!

Bitcoin ile Tesla Satın Alınabilecek!

Elon Musk bugün Twitter hesabından bir açıklama yaptı ve Bitcoin ile Tesla araçlarının alınabileceğini ifade etti. Bitcoin ile alınan ödemenin de herhangi bir itibari para birimine dönüştürülmeden Bitcoin olarak saklanacağını da belirtti. Bitcoin ile Tesla satın alma dönemi bu yılın sonuna kadar ilk olarak ABD’de, bu yılın sonundan sonra ise tüm dünyada uygulanacağı da yine Elon Musk tarafından yapılan açıklamada yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.