Tesla Bitcoin madenciliğine başlıyor!

Tesla Bitcoin madenciliği

Tesla Bitcoin madenciliğine başlıyor!

ABONE OL 

Elon Musk’ın şirketlerinden olan Tesla, otomobil sektöründe yapmış olduğu devrimi Bitcoin madenciliğinde de yapmaya hazırlanıyor.

Tesla Bitcoin Madenciliği için Kolları Sıvadı

Dünyanın en büyük otomobil şirketi haline gelen Tesla, elektrikli otomobil denildiğinde ilk akla gelen şirket oluyor. Bu konudaki girişimleriyle tüm dünyaya örnek olan Tesla şirketi Elon Musk‘ın dünyaya kazandırdığı önemli bir şirket.

Elon Musk‘ın kripto paralara olan tavrının ne kadar sıcak olduğu da paylaştığı tweet’lerden anlaşılıyor. Elon Musk bu defa da elini Bitcoin madenciliğine atıyor ve güneş enerjisi sistemiyle Bitcoin madenciliği yapmaya hazırlanıyor.

Bu konuda Tesla, Blockstream ve Block şirketleri el ele vererek güneş enerjisi sistemiyle Bitcoin madenciliği yapmaya başlayacak ve ”enerji israfı” söylemlerini de bu sayede çöpe atmış olacak.

Bitcoin madenciliği için kullanılacak olan güneş enerjisi sayesinde dolan piller sayesinde saniyede 30 petahash gücünde madencilik yapılabilecek.

Tesla Bitcoin
Tesla Bitcoin madenciliğine başlıyor!

Tesla Dogecoin Açıklaması Yaptı!

Dogecoin hakkında yaptığı açıklamalarla çoğu zaman tepkilerin odağı olan Elon Musk, yeniden Dogecoin hakkında bir açıklama yaptı. Twitter hesabından yaptığı bu açıklamasında Tesla şirketinin Dogecoin ile ödeme almaya başladığını duyurmuştu.

0.17 dolar fiyatıyla alıcı bulan Dogecoin bu açıklamanın ardından 0.21 dolara kadar yükselmişti. Elon Musk daha önce yaptığı bir açıklamada bu gelişmenin geleceğini duyurmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.