Tesla Ay ışığını trafik ışığı sanıyor!

Tesla Ay ışığı

Tesla Ay ışığını trafik ışığı sanıyor!

ABONE OL 

Elon Musk tarafından kurulan ve dünyanın en büyük elektrikli araç üreticisi olan Tesla şirketinin ürettiği araçlar ay ışığı ile yanıltılabiliyor.

Tesla Ay Işığı Yüzünden Yanılıyor

Jordan Nelson isimli bir Twitter kullanıcısı Tesla marka aracını kullanırken bir video çekti ve ay ışığının aracı nasıl yanılttığını gösterdi. Araç içindeki ekranda radarlar sayesinde aracın çevresindeki diğer araçlar görünüyor. Bir de ay ışığı dikkatleri çekiyor. Tesla ay ışığını bir sarı trafik ışığı sanıp hızını yavaşlatmak istiyor. Paylaşılan video Twitter’da oldukça dikkat çekti.

Tesla’nın araç içi ekranında da net bir şekilde göründüğü gibi araç kendini yavaşlatmak istiyor. Tesla son günlerde güvenlik ve araç yanmalarıyla gündeme gelmişti. Bu tarz sorunların yazılımsal sebeplerden kaynaklanması ise sorunları daha kolay bir şekilde çözülebileceğini gösteriyor.

Starlink Maliyetini Açıklandı!

Elon Musk’ın SpaceX isimli şirketinin dünyanın her noktasına internet hizmeti sağlamak amacıyla geliştirdiği Starlink isimli girişimi ile ilgili yeni açıklama geldi. Dünya yörüngesine Starlink uyduları gönderilerek bu uydular aracılığıyla yüksek hızda internet sağlama hedefi bulunan şirketin eylül ayında dünyanın her noktasında hizmete açılması bekleniyordu.

Elon Musk bu konuda yeni bir açıklama yaptı ve ağustos ayını işaret etti. Starlink internet hizmeti tüm dünyada ağustos ayında kullanılabilir hale gelecek. Şu an 12 ülkede kullanılabilen Starlink interneti 69 binden fazla kullanıcıya sahip. Elon Musk’ın hedefi ise önümüzdeki 12 ay içerisinde 500 bin kullanıcıyı aşmak. Starlink projesinin maliyetinin ise 30 milyar dolar olduğu açıklandı. Proje tamamlandığında ise yıllık 30 milyar dolar gelir hedefleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir