Tesla 1 trilyon doları aştı!

Tesla 1 trilyon dolar

Tesla 1 trilyon doları aştı!

ABONE OL 

Elon Musk‘ın şirketlerinden olan Tesla, 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı. Otomobillerde bir devrim niteliği taşıyan elektrikli motor konusunda dünyada bir numara olan şirket dikkatleri çekmeye devam ediyor.

Tesla 1 Trilyon Dolarlık Piyasa Değerine Ulaştı!

Dünyanın en zengin insanı konumunda bulunan Elon Musk, Tesla‘yı satın aldıktan sonra birçok otomobil devine adeta kafa tutarak elektrikli motor üretimini sağladı ve Tesla bir dünya markası haline geldi. 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan şirket birçok ülkede üretim merkezleri açarak dünyadaki kapsam alanını arttırmaya devam ediyor.

Araç kiralama şirketi Hertz, Tesla’dan 100 bin araçlık bir sipariş vereceğini açıklamış ve Tesla hisseleri yüzde 9 artmıştı. Bu da Tesla‘nın ilk defa 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasını beraberinde getirmişti. Tesla hisseleri şu an 1.024 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Tesla
Tesla 1 trilyon doları aştı!

Tesla Teksas’a Taşınıyor

Covid-19 salgınının en yoğun döneminde Kaliforniya’da yetkililerle şirket yetkilileri görüş ayrılığına düştü. Sadece Tesla değil Oracle, HP ve Toyota da benzer kararlar alarak bulundukları yerden ayrılıp Teksas‘a geçen şirketler arasında yer alıyor.

Austin’de düzenlenen şirketin hissedarlarının katıldığı toplantı sonucunda alınan kararı Elon Musk resmi olarak açıkladı ve Kaliforniya’dan tamamen yok olmayacaklarını da belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir