Nevzat Aydın Yemeksepeti CEO koltuğunu devrediyor

Nevzat Aydın Yemeksepeti CEO

Nevzat Aydın Yemeksepeti CEO koltuğunu devrediyor

ABONE OL 

Online yemek sipariş şirketi Yemeksepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, 21 yıldır sürdürdüğü CEO görevini devredeceğini açıkladı. Bir dünya markası haline gelen Yemeksepeti’nin yeni CEO’su da belli oldu.

Yemeksepeti CEO’su Değişiyor

İnternet üzerinden yemek siparişi ile adeta yeni bir alışkanlıklar silsilesi oluşturan Yemeksepeti yakında bir CEO değişikliğine gidiyor. 21 yıldır Nevzat Aydın‘ın oturduğu koltuğa Aydın’dan sonra Mert Baki oturacak. Nevzat Aydın Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Evet, bir devrin sonuna geldik. Jeff Bezos 25 yıl dayandı bense 21 yılı ancak görebildim. 🙂 Yemeksepeti’ndeki CEO’luk görevimi artık genç ve farklı bir bakış açısına bırakmanın zamanı geldi. Yemeksepeti 9000 çalışanı ile artık çok büyük, sektöründe de tüm haksız karalamalara karşın açık ara ile lider bir şirket ve ben artık aileme, kendime ve filantropiye daha fazla zaman ayırmak istiyorum. Hep elimden geldiğince hakkaniyetli, şeffaf ve inovatif bir yönetim göstermek istedim. Kusurlarım olmuşsa tek tek affola.

Aydın açıklamasına şöyle devam etti:

Benden sonraki dönemde yıllardır bizimle olan Mert Baki görevi devralacak. Geçtiğimiz aylarda çok iyi bir yönetim ekibi kurduk ve hem bu ekibe hem de sevgili Mert’e güvenim tam. Yemeksepeti post-pandemi dönemi için mükemmel derecede hazır. Unutmadan Yemeksepeti Mahalle açıldı. 🙂

Yemeksepeti logo (Eski – Yeni)

Yemeksepeti Logosu Değiştirildi

Kurumsal şirketlerin logo değişikliklerine bir yenisi eklendi. Dünya devi otomobil şirketlerinin şu sıralar başvurduğu bu yöntem ülkemizden Yemeksepeti şirketi tarafından uygulandı. Logoda yer alan ”sipariş taşıyan adam” tasarımı kaldırıldı ve kırmızı olan kurumsal renk değiştirildi. Şirket tarafından şu açıklama ile logo değişikliği duyuruldu:

Yepyeni bir Yemeksepeti’yle karşınızdayız. Değişen logomuzu, renklerimizi ve tasarımımızı mutlaka görmelisiniz. Üstelik uygulamanın kullanımı daha da kolaylaştı!

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir