Terra CEO’su Do Kwon: Dolandırıcı değilim

LUNA CEO'su

Terra CEO’su Do Kwon: Dolandırıcı değilim

ABONE OL 

LUNA ve UST çöküşüyle isminden her zaman söz ettiren Terra CEO’su Do Kwon, Wall Street Journal‘a konuştu. Yaptığı açıklamada dolandırıcı olmadığını ifade etti.

Terra CEO’su Do Kwon Yeni Açıklamalar Yaptı

LUNA ve UST çöküşüyle birlikte yaklaşık 50 milyar dolarlık bir mağduriyet ortaya çıkmıştı. Yatırımcılar tarafından sert dille eleştirilen Terra CEO’su Do Kwon, Wall Street Journal‘a konuştu.

Bilindiği gibi LUNA ve UST yeni bir Blockchain ağına taşınmıştı. Bu da eski, yeni LUNA ve UST kavramlarının ortaya çıkardı. Do Kwon bütün bu gelişmeler için şu ifadeleri kullandı:

Yeni zincire güveniyorum. Çok daha güçlü şekilde geri döneceğiz. Umarım bu gelişmeler yüzünden kayıpları olanlar kendilerine zarar vermemişlerdir. Ben de çok üzgünüm, ben de çok ciddi miktarda para kaybettim. Yaşananların ardından yıkıldım.

Taahhütlerim gerçekleşmemiş olabilir ancak söylediklerim yaptıklarımla yüzde 100 oranda uyuşuyor. Başarısız olmakla dolandırıcılık arasında fark vardır. Ben UST’nin dayanıklılığına ve değerine gerçekten inanıyordum.

LUNA CEO'su Do Kwon: Vergileri ödedik
Terra CEO’su Do Kwon: Dolandırıcı değilim

Güney Kore LUNA Olayından Ders Çıkarıyor

Kripto para piyasasının unutulmayacak olaylarından birisi olan LUNA ve UST‘nin fiyatlarının çakılması ardında yüzbinlerce mağdur bıraktı. Güney Kore devleti de bu konuyla ilişkin bir çalışma yürütmeye başlamıştı. NewsPim’in haberine göre bu çalışmalar sürerken bir açıklama yapıldı ve bu tarz olayların yaşanmaması adına kripto para borsalarını düzenleyecek bir komite kurulacağı duyuruldu.

Dijital Varlıklar Komitesi isimli bu komite mağduriyetlerin önüne geçmek için çalışacak. İsmi belirtilmeyen bir Güney Kore devlet yetkilisi konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

Dijital Varlıklar Komitesi’nin lansmanı, yeni Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC) Başkanının göreve başlamasından hemen sonra olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir