Terra Blockchain ağı tamamen durduruldu!

Terra Blockchain ağı

Terra Blockchain ağı tamamen durduruldu!

ABONE OL 

LUNA ve UST gelişmeleriyle çok ciddi zarar gören Terra şirketi, Terra Blockchain ağını tamamen durdurdu. Bu hamlenin güvenlik gerekçesiyle yapıldığı açıklandı.

Terra Blockchain Ağı Durduruldu

İlk olarak UST‘nin 1 dolara eşitliğinin bozulması ve ardından LUNA‘nın 120 dolardan 0.00825 dolara kadar gerilemesi sebebiyle Terra şirketi çok ciddi zararlarla karşı karşıya kaldı. LUNA yakım haberleri yayınlansa da LUNA arzının Coingecko verilerin göre çok kısa sürede 40 milyarın üzerine çıkarılması fiyatın adeta çakılmasını beraberinde getirdi.

Şirketten yapılan son açıklama ile Terra Blockchain ağı 7.603.700 blokta durduruldu. Bu hamle Terra Blockchain ağındaki işlemlerin yeniden aktif edilene kadar gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor.

Terra Blockchain ağı tamamen durduruldu!

LUNA CEO’su Açıklama Yapmıştı!

Terra (LUNA) kurucu ortağı ve CEO’su Do Kwon, yaşanan bu oldukça sert düşüşler için şu ifadeleri kullanmıştı:

”Sevgili Terra Topluluğu,

Son 72 saatin hepiniz için son derece zor olduğunu anlıyorum. Bilin ki bu krizi atlatmak için her birinizle birlikte çalışmaya kararlıyım ve bundan çıkış yolumuzu birlikte inşa edeceğiz.

….

Mevcut durumun gözden geçirilmesi: UST şu anda 50 centten işlem görüyor, bu da 1$’lık hedeflenen sabitlenmesinden önemli bir sapma. Fiyat istikrar mekanizması, UST arzını (toplam arzın %10’undan fazlasını) emiyor ancak aynı anda bu kadar çok stable coin’i emmenin maliyeti, zincir üzerinde takas yayılmasını %40’a çıkardı ve LUNA fiyatı önemli ölçüde düştü. Her şeyden önce, ileriye giden tek yol, UST tekrarlamaya başlamadan önce çıkmak isteyen stable coin arzını emmek olacaktır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir