Tencent, Klei Entertainment şirketini satın aldı

Tencent, Klei Entertainment şirketini satın aldı

Tencent, Klei Entertainment şirketini satın aldı

ABONE OL 

Tencent Games, Mark of the Ninja, Don’t Starve gibi Indie türü oyunların geliştirici şirketi Klei Entertainment‘i satın aldı. Çinli oyun devi Tencent, Kanadalı şirketin çoğunluk hisselerinin çoğunluğunu alarak mobil oyun sektörüne çağ atlatmak için gerekli adımları atıyor.

Klei Entertainment şirketinin kurucusu Jamie Cheng, bir forum üzerinden anlaşma için “Bu anlaşma, değişen sektörde var olmamıza yardımcı olacak ve en iyi olduğumuz şeyi yapmamızı sağlayacak. Benzersiz deneyimler yaratmak. Bunu başka kimse yapamaz.” açıklamasını yaptı.

Tencent, Klei Entertainment'ın Çoğunluk Hissesini Satın Aldı

Tencent, Klei Entertainment Şirketini Satın Aldı

Cheng, anlaşmanın bir parçası olarak stüdyolarının tüm projelerinde yaratıcılığını ve özgünlüğünü koruyacağını belirtirken Çinli oyun şirketinintalep ettiği kontrol düzeyini korumaya izin verecekleri ilk şirket olduğunu belirtti.

Tencent, daha önce bu tarz yatırımları sık sık yapıyordu. Popüler oyun League of Legends’in yapımcısı Riot Games, Activision, Ubisoft, Pardox Interactive, Frontier Developments, Funcom, Fatshark şirketlerinin küçük çaplı hisselerini ve Epic Games’in yüzde 40’ını satın aldı. Şirket, en son Digital Extremes ve Gears Tactics’in geliştiricisi Splash Damage’i 1,5 milyar dolara satın aldı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir