• 27 Mayıs 2020

Telegram indirilme sayısıyla kendini kanıtladı

 Telegram indirilme sayısıyla kendini kanıtladı

Telegram, son zamanlarda mesajlaşma ve grup konuşması anlamında iddialı bir süreçte devam ediyor ve büyük rakiplerine göz dağı vermeye devam ediyor.

WhatsApp, Skype gibi rakiplerinin karşısında dimdik duran ve istatistikleri ile de rakiplerinin gözünü korkutan şirket, 2 ay önce kendisine ait olan aylık kullanıcı sayısı rekorunu egole etmişti. Geleceği parlak olarak görülen ve güvenlik anlamında da kullanıcılarının rahatlıkla kullandığı Rus merkezli şirket için şimdi de indirilme sayısıyla ilgili bir istatistik paylaşıldı.

Telegram indirilme sayıları Google Play Store tarafından paylaşıldı

Play Store tarafından yayınlanan verilere göre Pavel Durov önderliğinde büyümeye devam eden Telegram, 500 milyon indirilme sayısını geçti. Bu istatistik yalnızca Android cihazlarda indirme sayıları ve App Store platformundan ne kadar indirildiği net olarak bilinmiyor ancak tahminler Play Store sayısına yakın bir sayı olabileceği yönünde.

WhatsApp’ın 5 milyar, Google Mesajlar’ın 1 milyar indirildiğini düşünürsek bu sayı çok yüksek sayılmaz ancak buralara ulaşması çok da uzun sürmeyebilir.

Telegram toplam indirilme sayısı

Pavel Durov’un ilk başarılı işi değil

Durov günlük 1,5 milyon kullanıcıya sahip, özellikle Rusya ve Ukrayna bölgelerinde oldukça yaygın olan, asıl adı Vkontakte olan VK uygulamasının da kurucusu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yazılım kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir