Apple kurucu ortağı Steve Wozniak kripto para açıklaması yaptı!

Steve Wozniak kripto para

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Apple’ın kurucu ortakların olan Steve Wozniak, son röportajında devletlerin kripto paraları kısıtlamaya başlayacağını düşündüğünü söyledi.

Steve Wozniak Kripto Paraların Yasaklanabileceği Durumlardan Bahsetti

Steve Wozniak, Yahoo Finance’e verdiği röportajda hükümetlerin kripto paralardan rahatsız olduğunu ve kısıtlamaların başlayabileceğini düşündüğünü söyledi. Kripto para piyasasının 2.64 trilyon dolarlık dev bir piyasaya dönüşmesinin ardından neredeyse tüm devletlerin olumlu veya olumsuz tepkisinin olduğu açık bir şekilde görüldü.

Wozniak, kripto paralar hakkında şu ifadeyi kullandı:

Sorun şu ki hükümetler kriptoların asla kontrollerinden çıkmasına izin vermeyecek. Her şeyin kripto ile yapıldığı bir noktaya gelirsek gözlem ve vergilendirme için hükümetler kontrolü kaybettiğini düşünürse onları yasaklayabilir.”

Apple kurucu ortağı Steve Wozniak kripto para açıklaması yaptı!

Steve Wozniak Kripto Para Dolandırıcılığından Şikayetçi!

Apple’ın kurucularından olan Steve Wozniak, ismi kullanılarak YouTube üzerinden kripto para dolandırıcılığı yapılan isimler arasında yer alıyor. Bu isimlerin en popülerleri ise Elon Musk ve Bill Gates. Bu kişilerin belirli videoları kesilerek YouTube üzerinden canlı yayınmış gibi yayınlanıyor. Dolandırıcılar bu kişilerin videolarını kullanarak çeşitli kripto paralar cinsinden bağış topluyor.

Steve Wozniak da bu tür olaylar sebebiyle YouTube‘a dava açtı ve YouTube’un bu yayınları engellemediğini öne sürdü. Fakat mahkeme bu konuda Wozniak‘ı haksız buldu. Mahkeme tarafından yapılan açıklamada YouTube’un kullanıcılar tarafından yayınlanan içeriğin sorumluluğundan koruyan federal yasaların olduğunu ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir