Steve Jobs NFT’si satışta!

Steve Jobs NFT

Steve Jobs NFT’si satışta!

ABONE OL 

Apple kurucularından Steve Jobs‘ın Apple’ı kurmadan önce yaptığı iş başvurularından birisi NFT’ye dönüştürülecek. Ancak bu NFT dünyanın ilk fiziksel NFT’si olacak.

Steve Jobs NFT’si Satışta!

2011 yılında aramızdan ayrılan ve bugün dünyanın en büyük şirketlerinden olan Apple‘ın kurucuları arasında yer alan Steve Jobs‘ın NFT’si yakında karşımıza çıkıyor. Jobs’ın 1973 yılında Apple‘ı kurmadan önce yaptığı bir iş başvurusu NFT olarak satışa sunuldu. Ayrıca bu NFT dünyanın ilk fiziksel NFT’si olacak.

Bu iş başvurusunda bilgisayar ve hesap makineleri konusundaki maharetlerini de belirten Jobs’ın dünya devi bir şirketin kurulmasında ve büyümesinde çok büyük rolü bulunuyor. Bu iş başvurusunun fiziksel haline 18, NFT versiyonuna ise 9 teklif yapıldı. Dijital yani NFT versiyonuna yapılan en büyük teklif ise 0.5 ETH oldu. Satın almak isteyen kişiler 5 gün daha bu NFT’ye teklif yapabilecek.

Steve Jobs NFT’si satışta!

WWW NFT’si Satıldı!

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Yani internet dünyasının koleksiyon ürünleri olarak düşünebiliriz. Birçok ünlü isim koleksiyon niteliği taşıyan ürünlerini internette NFT olarak satışa sunmaya başladı. WWW kurucusu Tim Berners-Lee, WWW açık kaynak kodlarını NFT olarak satışa sundu. Bu NFT, 5.34 milyon dolar karşılığında satışa sunuldu.

Aslında kaynak kodları satılmıyor. Lee, bu NFT satışını şu şekilde açıkladı:

”Kendi yazdığım bir Python programıyla yaptığım kaynak kodun duvara yapıştırılıp benim tarafımdan imzalanmış olsaydı nasıl görüneceğini gösteren bir resmi satıyorum.”

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.