Steve Jobs hayatımıza neleri kattı?

Steve Jobs

Steve Jobs hayatımıza neleri kattı?

ABONE OL 

Apple‘ın kurucusu Steve Jobs hayatımıza neleri kattı? Daha önce kullanmadığımız veya var olan neleri güncelleyerek daha popüler olmasını sağladı?

Steve Jobs 5 Ekim 2011‘de hayata gözlerini yumdu. Ancak bıraktığı teknolojik miras tüm dünyayı sürekli evrilerek farklı bir yerlere taşıyor. Steve Jobs döneminde Apple’ın piyasaya sürdüğü tüm ürünler tıpkı bugün olduğu gibi satış rekorları kırıyordu.

iPod

iPod

Steve Jobs ilk olarak 2001 yılında iPod’u duyurdu. iPad o zamanlar popüler olan Walkman’lerin daha güncel ve akıllı haliydi. 5 GB ve 10 GB depolama kapasiteleriyle satılmaya başlayan ilk iPod modelleri 1.000 şarkı depolama kapasitesine sahipti.

iTunes

iTunes

Steve Jobs tüm dünyaya iPod modellerini her yıl yenileyerek tanıtırken 2003 yılında üçüncü nesil iPod ile birlikte iTunes servisini de duyurdu. iTunes bir çevrim içi müzik dinleme servisiydi. Nisan 2003’te tanıtılan iTunes, Aralık ayında 25 milyon şarkı satışına ulaşmıştı.

iTunes 2001 yılında kurulmasına rağmen asıl çıkışını 2003 yılında gerçekleştirmiştir.

iPhone

iPhone

Steve Jobs 2007 yılında ilk iPhone modelini duyurdu. Telefon için devrim olan ilk iPhone modeli çoklu dokunmatik ekrana sahipti. Bu sayede rakiplerinin önüne geçti. Ardından seri devam ettirildi ve bugün iPhone 11 serisi ile satışa devam ediliyor.

4 GB, 8 GB ve 16 GB depolama kapasitesi seçenekleriyle duyurulan iPhone ilk haftasında 300 binden fazla satılmıştı.

Mac

Mac

Steve Jobs 1984 yılında ilk Macintosh modelini duyurdu.İlk başlarda oldukça kaba görünse de daha sonraları incelerek oldukça sade bir hale büründü. Günümüzde hem dizüstü hemde masaüstü modelleri bulunan Mac modelleri satış başarıları gösteriyor.

iPad

iPad

Steve Jobs tarafından 2011 yılında tanıtılan bir diğer ürün ise iPad. Tıpkı diğer Apple ürünleri gibi satış başarısı gösteren tablet, bazı kişilere göre dizüstü bilgisayarlardan daha kullanışlı olduğu söyleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Girişimcilik kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir