Steve Aoki NFT açıklaması yaptı! Müzik bu kadar kazandırmadı

Steve Aoki NFT

Steve Aoki NFT açıklaması yaptı! Müzik bu kadar kazandırmadı

ABONE OL 

ABD’li DJ Steve Aoki, NFT’ler hakkında yeni açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında NFT’lerin sanatçılar için oldukça önemli olduğunu söyleyen Aoki, telif ücretlerinin sanatçıların faturalarını ödemeye yetmediğini söyledi.

Steve Aoki NFT Açıklaması

Ünlü DJ Steve Aoki, NFT’lerin sanatçılara olan katkısından bahsetti. Açıklamalarında sanatçıların telif ücretlerinden kayda değer bir gelir elde etmediği, gelirlerinin yüzde 95‘ini canlı konserlerden elde ettiklerini ifade etti.

Açıklamalarında 10 yıldır müzik sayesinde elde ettiği geliri kısa süre içerisinde NFT’lerden elde ettiğini söyleyen Aoki, şu ifadeleri kullandı:

Müzik yaptığım 10 yılda altı albüm çıkardım ama geçen yıl NFT’lerden daha fazla para kazandım. Ayrıca bu sayede müzikten çok daha fazla arındım.

Müzik NFT’lerine sanatçılar olarak nasıl entegre olduğumuzun ve desteklediğimizin farkına varıldıkça plak şirketlerinin şarkıyı bir çalma listesine eklemekten daha fazlasını yapması gerekecek.

Steve Aoki NFT açıklaması yaptı!

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

NFT Nedir? Neden Bu Kadar Pahalı? videomuzu için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.