Spot Ethereum ETF’i SEC tarafından onaylandı!

Spot Ethereum ETF

Spot Ethereum ETF’i SEC tarafından onaylandı!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yapılan spot Ethereum ETF başvurularıyla ilgili kararını açıkladı. Yapılan açıklamada spot Ethereum ETF’inin onaylandığı duyuruldu.

Spot Ethereum ETF’i Kabul Edildi

Kripto para piyasası günden güne kendini kanıtlamaya devam ediyor. Daha önceden reddedilen birçok konu artık onaylanarak resmiyet kazanıyor. Bitcoin ETF başvurularının sonuçları yıllarca beklenmiş ve onaylanarak ABD borsalarında yer bulmasının önü açılmıştı.

Benzer bir karar Ethereum için verildi. BlackRock ve Fidelity başta olmak üzere spot Ethereum ETF başvurusu yapan şirketlerin başvuruları kabul edildi. Bilindiği gibi ETF dilimize Borsa Yatırım Fonu olarak çevrilmektedir.

ETF kararının açıklanmasının ardından Ethereum fiyatı 3.950 dolara kadar yükseldi. Haber yazıldığı sırada Ethereum fiyatı 3.725 dolar olarak kayıtlara geçti.

Ethereum ETF

Bitcoin ETF Başvuruları Hemen Gelmeyebilir

Kripto para yatırımcılarının yıllardır beklediği spot Bitcoin ETF onayı ocak ayında gelmişti. SEC tarafından yapılan açıklama ile duyurulan onayın ardından yatırım bankası olan Goldman Sachs açıklama yapmıştı.

Yaptığı açıklamada spot Bitcoin ETF‘inin kurumsal yatırımcılar tarafından tercih edileceğini ve bu tercih sonrasında büyük faydalar sağlanabileceği belirtilirken olumsuz taraflardan da bahsedilmişti. Tüm faydalara rağmen kurumsal talebin hemen gelmeyebileceği de yapılan açıklamada yer buldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir