Ethereum fiyatı gözünü 4 bin dolara dikti!

Ethereum fiyatı

Ethereum fiyatı gözünü 4 bin dolara dikti!

ABONE OL 

Bitcoin’in ardından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum, durgunluğunu bozarak yükselmeye başladı. 3.800 doları test eden Ethereum, gözünü 4 bin dolar seviyesine dikti.

Ethereum Fiyatı Yükselmeye Başladı

Ethereum, kısa bir aranın ardından yükselişini sürdürmeye başladı. Özellikle altcoin hareketlerini tetiklemesiyle bilinen Ethereum, 15 Mart tarihinden bu yana 3.800 doları aşamamıştı. Bugün yaşanan yükselişle 3.800 dolar seviyelerini geride bırakan Etheruem haber yazıldığı sırada 3.770 dolar seviyelerinden alıcı buluyor.

Ethereum’un yükselişlerinin ardından gelen altcoin yükselişleri sebebiyle Ethereum fiyatı altcoin yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor. Ethereum’un son 24 saatte 43 milyar dolarlık işlem hacmine sahip olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Yatırımcılar tarafından merak edilen ‘Ethereum fiyatı neden artıyor?‘ sorusu da Ethereum ETF başvurularının tekrardan gündeme gelmesi olarak yanıtlanıyor.

Ethereum Layer 2 Projeleri Büyük Potansiyel Barındırıyor

Ethereum’un 3 bin doları geride bıraktığı şu günlerde VanEck analistleri Ethereum’un geleceğiyle ilgili hazırladıkları raporu duyurdu. Bu rapora göre Ethereum üzerinde ölçeklendirilmiş Layer 2 projelerinin 2030 yılına kadar 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşabileceği belirtildi.

Ethereum’un yaşadığı sorunların Layer 2 projeleri ile aşılabileceğini belirten analistler, bu sorunların aşılması durumda ciddi bir büyüme potansiyeli olduğuna dikkat çekti. Mevcut Layer 2 projelerinin 50 milyar dolarlık seyretilmiş piyasa değerine sahip olduğunu belirten analistler, yeni Layer 2 projelerinin de duyurulmasını beklediklerini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir