Spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili kritik gelişme!

Valkyrie Bitcoin vadeli işlem ETF

Spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili kritik gelişme!

ABONE OL 

Kripto para yatırımcıları tarafından merakla beklenen spot Bitcoin ETF başvurularıyla ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. Onay haberinin yakında duyurulabileceği açıklandı.

Spot Bitcoin ETF Onayları Birkaç Güne Duyurulabilir

Spot Bitcoin ETF başvurularının yapıldığı günden bu yana birçok yatırımcı sonucu merakla bekliyor. Bitcoin’in 45 bin dolara ulaştığı bugün gelen olumsuz haberlerin ardından yeniden olumlu bir iddia ortaya atıldı.

Bitcoin yatırımcıları tarafından spot Bitcoin ETF başvurularının sonucu beklenirken bugün ‘spot Bitcoin ETF onayları 2024 yılının ikinci çeyreğine sarktı‘ haberiyle birlikte Bitcoin fiyatı 40 bin 780 dolara kadar geriledi. Bu haberin de bir iddia olması sebebiyle Bitcoin fiyatı yeniden 42 bin dolar seviyelerine yükseldi.

Bitcoin ETF

Yakın zamanda gelen olumlu iddiaya göre spot Bitcoin ETF onaylarının bu cuma günü veya önümüzdeki hafta içerisinde duyurulacağı belirtildi. Bu iddia ile birlikte 42 bin 820 dolara yükseldi.

Ancak belirtmek gerekiyor ki her iki gelişme de iddiadan ibaret. Henüz resmi kurumlardan yapılmış net bir açıklama bulunmuyor.

Bitcoin Fiyat Artışı Servet Artışlarını Beraberinde Getirdi

Kripto para piyasasındaki dev yatırımcılar son birkaç haftada ciddi bir gelir artışı yaşadı. Sahip oldukları kripto para fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşanmasının ardından servetlerde ciddi bir artış gözlendi.

Dünyanın en büyük borsalarından birisinin kurucusu ve CEO’su olan Brian Armstrong‘un serveti geçtiğimiz yıl 2.7 milyar dolar seviyesinde seyrederken 7.2 milyar dolara yükseldi.

Binance borsasının kurucusu ve yakın zaman öncesine kadar CEO’su olan Changpeng Zhao‘nun son 1 yılda 25 milyar dolarlık bir servet artışı yaşadığı da ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl serveti 12 milyar dolara kadar gerileyen Zhao’nun servetinin 37 milyar dolara yükseldiği gözlendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir