Bitcoin 45 bin doları geri bıraktı!

Bitcoin 45 bin dolar

Bitcoin 45 bin doları geri bıraktı!

ABONE OL 

Lider kripto para birimi Bitcoin, bugün yeniden 45 bin doları geride bıraktı. Bitcoin’in bu hafta içerisinde 50 bin dolar seviyelerini test etmesi uzmanlar tarafından bekleniyor.

Bitcoin 45 Bin Doları Aştı

Bitcoin yükselişine dinlenerek devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 44 bin dolar seviyelerine kadar yükselen Bitcoin, geri çekilmesinin hemen ardından yeniden yükselişe geçti ve 45 bin doları aştı. 6 Nisan 2022 tarihinden bu yana 45 bin doların altında kalan Bitcoin haber yazıldığı sırada 45 bin 380 dolara alıcı buluyor.

Bitcoin’in yaşadığı yükselişin en temel sebebi ise spot Bitcoin ETF beklentisi. Yapılan spot Bitcoin ETF başvurularının yakında sonuçlanması bekleniyor. Yükselişler de beklentinin onaylanacağı yönünde olarak yorumlanıyor.

Bitcoin ETF

Bitcoin Fiyat Artışı Servet Artışlarını Beraberinde Getirdi

Kripto para piyasasındaki dev yatırımcılar son birkaç haftada ciddi bir gelir artışı yaşadı. Sahip oldukları kripto para fiyatlarında ciddi bir yükseliş yaşanmasının ardından servetlerde ciddi bir artış gözlendi.

Dünyanın en büyük borsalarından birisinin kurucusu ve CEO’su olan Brian Armstrong‘un serveti geçtiğimiz yıl 2.7 milyar dolar seviyesinde seyrederken 7.2 milyar dolara yükseldi.

Binance borsasının kurucusu ve yakın zaman öncesine kadar CEO’su olan Changpeng Zhao‘nun son 1 yılda 25 milyar dolarlık bir servet artışı yaşadığı da ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl serveti 12 milyar dolara kadar gerileyen Zhao’nun servetinin 37 milyar dolara yükseldiği gözlendi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir