• 9 Ağustos 2020

SpaceX’de Korona virüs paniği

 SpaceX’de Korona virüs paniği

SpaceX’de Korona virüs paniği başladı. The Telegraph, en az 12 çalışanın karantinaya alındığını bildirdi. Şirketin karantina altına alındığı söyleniyor. SpaceX’in karantinada en az 12 işçisi olduğu söyleniyor. Şirketin Güney California tesisinde bir doktor test yapıyor ve testinin sonucu ise pozitif çıkıyor.

The Telegraph, bir e-posta göndererek, Kaliforniya’daki Hawthorne fabrikasındaki çalışanlara Pazartesi günü enfeksiyonlardan haberdar edildiğini bildirdi. Gazete, bir çalışanın yurt dışına seyahat ettikten sonra fabrikaya geldikten sonra virüsün başkalarına bulaştığı belirtildi.

SpaceX CEO’su Elon Musk, hükümet yetkililerinden, endüstri bekçilerinden ve birçok tüketiciden SpaceX ve Tesla tesislerini kapatılması için yoğun bir baskı yapıldı. Eyalet çapında bir düzleme ile eyalet sakinlerine evde kalmalarını ve temel faaliyetler için sadece dışarı çıkılması gerektiğini söyledi. Korona virüsünün yayılımının durdurulmasının tek çaresinin bu olduğunu söyledi.

SpaceX’de Korona virüs paniği

Kaliforniya, Fremont’taki Tesla tesisini kapatıp kapatamayacağına dair uzun süren bir tartışmanın ardından Tesla geçen hafta bu konu için serbest bırakıldı ve bu hafta Tesla fabrikayı kapatacağını duyurduPazartesi günü kapanışına kadar elektrikli otomobil fabrikası azaltılmış personel ve artan güvenlik önlemleri ile üretime devam ediyordu.

Musk başlangıçta sosyal medyada korona virüs için “aptal” panikliği olarak değerlendirdi. Ancak Musk’ın COVID-19’u daha ciddiye almaya başladığına dair işaretler gösterdi. Bu haftanın başlarında, korona virüsle mücadelenin anahtarı olarak görülen tıbbi ventilatörlerin üretimini araştıran otomobil üreticilerinin salına katılmayı teklif etti. SpaceX, yorum talebine hemen yanıt vermedi.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir