Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayıları

Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayıları

Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayıları

ABONE OL 

Statista şirketinden alınan verilere göre sizler için Facebook, Twitter, TikTok, Instagram gibi popüler sosyal medya platformlarının kullanıcı sayılarını derledik:

Sosyal Medya Platformlarının Kullanıcı Sayıları

Statista verilerine göre sosyal medya platformlarının kullanıcı sayıları:

  • Facebook: 2.91 milyar
  • Twitter: 436 milyon
  • YouTube: 2.56 milyar
  • TikTok: 1 milyar
  • Instagram: 1.47 milyar
  • WhatsApp: 2 milyar
  • YouTube Shorts: 1.5 milyar
Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayıları

Özellikle 2022 yılında sosyal medya platformları, aradaki rekabetin artması nedeniyle birçok güncelleme ve yenilikle yarışta ben de varım demeyi ihmal etmedi.

WhatsApp Sohbet Botu Ne İşe Yarayacak

Beta sürümünde chatbot adıyla ortaya çıkan sohbet botu, WhatsApp platformunda yapılacak güncellemeleri, uygulama hakkında ipuçlarını ve bazı tüyoları zaman zaman bizlerle sohbet şeklinde paylaşacak.

WABetaInfo’ya göre bir sonraki güncelleme ile birlikte sohbetlerde doğrulanmış, resmi bir WhatsApp hesabı görünecek ve bu hesap bize yukarıda belirttiğimiz bilgi ve tüyolar verecek. Biz bu mesajlara cevap veremeyeceğiz ancak ilerleyen zamanlarda istersek yeni gelecek mesajları engelleyebileceğiz.

TikTok Music Geliyor!

TikTok şirketi, yakın bir zamanda TikTok Music markasının tescilini üzerine aldı. Bu durum ve duyumlar neticesinde şirketin çevrimiçi müzik pazarına girmeye hazırlandığı duyuruldu.

Geçtiğimiz günlerde Spotify, kullanıcı sayısının 182 milyona ulaştığını açıklamıştı ve şirket, ikinci çeyrekte 422 milyon dolar gelir elde ettiğini açıkladı. Açıklanan bu rakamlar dev şirketlerin iştahını kabartmış olacak ki birçok şirket çevrimiçi müzik pazarında pastadan pay almak istiyor. Spotify, Apple Music, Amazon Music ve YouTube Music gibi platformlar milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor. TikTok’un bu şirketlerden ne kadar kullanıcı çekeceğini hep birlikte göreceğiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Sosyal medya hesaplarımıza BURADAN ulaşabilir ve hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir