Sony akıllı telefon satışlarını arttırıyor!

Sony akıllı telefon

Sony akıllı telefon satışlarını arttırıyor!

ABONE OL 

Akıllı telefon pazarında bir dönemin en önemli aktörlerinden olan Sony, pazardaki payını ciddi oranda kaybetmişti. Eski günlerine geri dönmek için çalışmalarını hızlandıran Güney Kore merkezli teknoloji şirketi, akıllı telefon pazar payını arttırmayı başardı.

Sony Akıllı Telefon Hamlesinin Yarattığı Farkı Gördü

Sony üçüncü çeyrek raporunu açıkladı. Bu raporda akıllı telefon pazarındaki artış dikkat çekti. Sony tarafından yayınlanan üçüncü çeyrek rapor ile bir önceki çeyrek karşılaştırıldığında yüzde 25 oranında bir artışın olduğunu gözleniyor. Bu da Sony‘nin duyurumuş olduğu akıllı telefonların ilgi gördüğü anlamına geliyor.

2021 yılının ikinci çeyreğinde 696 milyon dolar gelir elde eden Sony, üçüncü çeyrekte ise 872 milyon dolar gelir elde etti.

Sony akıllı telefon satışlarını arttırıyor!

PlayStation Oyunları Mobile Dönüşecek

Sony, tıpkı rakip şirketler gibi mobil oyun pazarının getiri anlamında daha kârlı olduğunu biliyor. Bu sebepten dolayı büyük ilgi görmüş PlayStation oyunlarını mobil oyuna dönüştürmeyi planlıyor. Sony İnteraktif Eğlence Bölümü Başkanı Jim Ryan yaptığı açıklamada şirketin mobil oyunlara yöneleceğini ifade etti.

Google, Microsoft ve Nintendo‘nun mobil oyunculara yönelik çalışmalarını örnek olarak alan şirket büyük bir oyuncu kitlesini PlayStation sayesinde elinde bulunduruyor. Bu kitleye yönelik mobil oyunlarla da gelirini arttırmayı planlayan Sony, kısa vadede bir gelir beklentisinin bulunmadığını da ifade ediyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir