Sony 2,4 milyon dolar para cezası aldı

Sony 2,4 milyon dolar para cezası aldı

Sony 2,4 milyon dolar para cezası aldı

ABONE OL 

2019 yılının Mayıs ayında Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu tarafından Sony şirketine karşı açılan dava bugün sonuçlandı, Avustralya Federal Mahkemesi tarafından Sony Interactive Entertainment şirketine 2,4 milyon dolar para cezası verildi.

2017 Eylül’de PlayStation Store için yeni hüküm ve şartlar yayınlanmıştı. Hüküm ve Şartlar Avustralya Tüketici Yasası’nın kararına göre Avustralya vatandaşı müşterilerin hakları çiğnenmişti. Sony’nin şartları ise müşterilerin bir oyunu satın aldıktan sonra hemen ya da 2 hafta içinde iade etmelerini engelliyordu.

Sony 2,4 milyon dolar para cezası aldı

Bu karardan sonra Avustralya’lı 4 müşteri, Sony tarafından özellikle ulaşılarak oyun geliştiricilerinin izni olmadan iade edemeyeceklerini öğrendi. Sony’nin bu konuda önerisi oyun iadelerinde kullanıcılara para iadesi yerine PlayStation Store kredisi teklifiydi.

Avustralya Federal Mahkemesi’nin açtığı dava 1 senenin ardından bugün sonuçlandı ve Sony Interactive Entertainment şirketine 3,5 milyon Avustralya doları para cezası verildi. Bu 2,4 milyon ABD dolarına denk geliyor. Sony herhangi bir itirazda bulunmadı ve suçunu kabul edip cezayı ödeyeceğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir