‘Şimdiki Aklım Olsaydı’ projesinin eşcinsel karakter nedeniyle iptal edildiği doğrulandı

 ‘Şimdiki Aklım Olsaydı’ projesinin eşcinsel karakter nedeniyle iptal edildiği doğrulandı

Euronews’e konuşan bir Netflix yetkilisi, Şimdiki Aklım Olsaydı projesinin Türk yetkililer tarafından neden reddedildiğini açıkladı.

Özge Özpirinçci, Birkan Sokullu ve Burak Yamantürk’ün yer alacağı projenin yakın bir zamanda iptal edildiği öğrenilmişti. Daha sonra bir skandal patlamış ve yapımın eşcinsel içerikli bir sahne yüzünden iptal edildiği iddiası ortaya çıkmıştı.

Daha sonra dizinin yaratıcı ve senaristi Ece Yörenç konuyla ilgili, “Evet eşcinsel iki karakterimiz var ancak herhangi bir eşcinsel içerikli seks sahnesi bulunmuyor.” açıklamasını yaptı. Yörenç, söz konusu karakterlerin senaryoda hiçbir fiziki temasta bulunmadığını, dizinin buna rağmen iptal edildiğini belirtmişti.

‘Şimdiki Aklım Olsaydı’ projesinin eşcinsel karakter nedeniyle iptal edildiği doğrulandı

Daha sonra ortaya Ak Parti ve Netflix’in görüştüğü bilgisi çıkmıştı ancak hem Ak Parti tarafından hem de Netflix tarafından bu görüşme yalanlanmıştı.

Twitter hesabından paylaşım yapan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “NetflixTurkey ne siyasi düzeyde AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı ile ne de resmî düzeyde İletişim Başkanlığı ile görüştü. Türkiye’den gitmeyi neden düşünsünler? Netflix’in daha derin işbirliği ile Türk kültürüne, sanatına dönük daha yüksek hassasiyet göstereceğine inanıyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Ardından ise Netflix “Netflix olarak Türkiye’deki üyelerimize ve kreatif camiaya derinden bağlılığımızı sürdürüyoruz. Birlikte çalıştığımız birbirinden yetenekli isimlerle gurur duyuyoruz. Şu anda yapım aşamasında olan ve yakında çekimlerine başlanacak projelerimiz için çok heyecanlıyız ve bu hikayeleri dünyanın her köşesindeki üyelerimizle paylaşmayı dört gözle bekliyoruz.” açıklamasını yaptı.

Bu konuda bir açıklama yapan Netflix yetkilisi, Türk yetkililerin dizinin yayın hakkı görüşmesinde eşcinsel karakterin senaryodan çıkması gerektiğini söylediğini belirtti. Karakter de senaryonun önemli bir parçası olduğu için çıkarılmayacağını, bu yüzden dizi için çekmeme kararı alındığını açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir