SIM kart girişi iPhone 14’ten itibaren kaldırılabilir

SIM kart girişi iPhone 14

SIM kart girişi iPhone 14’ten itibaren kaldırılabilir

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde ortaya bir iddia atılmış ve iPhone 15 serisinde SIM kart girişinin yer almayacağı ve akıllı telefonun eSIM teknolojisi barındıracağı ifade edilmişti. Bir iddia daha atıldı ve SIM kart girişinin iPhone 14 serisinden başlayarak kaldırılacağı ifade edildi.

SIM Kart Girişi iPhone 14’te Yer Almayabilir

Apple tarafından 2022 yılının eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 14 serisi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 14 serisinde SIM kart girişi yer almayacak. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiada iPhone 15 serisinden başlayarak bu adımın atılacağı ifade edilmişti.

Ancak son iddia gerçeğe dönüşürse iPhone 14 serisinde SIM kart girişini görmeyeceğiz. Bu da akıllı telefonlar için bir dönüm noktası olacak.

iPhone 14 serisi
SIM kart girişi iPhone 14’ten itibaren kaldırılabilir

iPhone 14 2 TB Depolama Kapasitesine Sahip Olacak

iPhone 14 hakkında ortaya atılan bir diğer iddia ise depolama kapasitesi ile alakalı. Bu iddiaya göre iPhone 14 serisindeki Pro ve Pro Max modellerinin en yüksek depolama kapasitesi seçeneği 2 TB olacak. iPhone 13 serisi ile birlikte 1 TB depolama kapasitesi seçeneği sunan Apple’ın bu kapasitede artış yapması bekleniyor.

Daha önce de iPhone 14 serisi hakkında bir iddia ortaya atılmış ve mini modelinin yerine Max isimli bir model duyurulacağı belirtilmişti. Bu bilgilerin doğruluğu ise şimdilik düşük bir ihtimal görünüyor. Ancak 2022 yılının eylül ayına doğru daha doğru sızıntıların gelmesi bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.