SEC kararı sonrasında Tierion (TNT) geri ödeme yapacak!

 SEC kararı sonrasında Tierion (TNT) geri ödeme yapacak!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu sıralar kripto paraların üzerinde bir gölge gibi duruyor. Detaylı incelemelerde bulunan SEC, Ripple‘ın ardından Tierion (TNT) isimli kripto paranın ICO (Kripto para sektörünce ön satış) sırasında toplamda 25 milyon dolarlık bir satış yaptığı ve bunu menkul kıymet yasasını ihlal ettiği gerekçesiyle geri ödenmesine karar verdi.

SEC Kararı, Faizle Birlikte Geri Ödemeyi Emretti!

Tierion (TNT) isimli kripto paranın ICO işlemleri ile ilgili SEC kararını açıkladı. Bu karara göre satış menkul kıymet yasasını ihlal etti ve ICO’ya katılan yatırımcılara, yatırımlarının faiziyle birlikte geri ödenmesine karar verildi.

SEC kararının açıklanmasıyla birlikte tıpkı Ripple (XRP)’da olduğu gibi ciddi fiyat düşüşü yaşandı. Tierion (TNT) şu an 0,002382 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

Tierion (TNT)

Peki Geri Ödeme Nasıl Yapılacak?

Tierion tarafından belirlenecek bir yöntem ile TNT token’lar geri alınacak. Geri alma işleminde maliyet ve belirlenecek bir faiz tutarı da yatırımcılara ödenecek. Henüz Tierion tarafından paylaşılmış bir geri alım yöntemi bulunmuyor. Ancak yasalar çerçevesinde bu karar alındığı için yakın zamanda bir duyuru yapması bekleniyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir