SEC Bitcoin ETF’lerini bu hafta onaylayabilir!

SEC Bitcoin ETF

SEC Bitcoin ETF’lerini bu hafta onaylayabilir!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto paralara olan tavrıyla sık sık gündeme geliyor. SEC’e yapılan Bitcoin ETF başvurularının bu hafta içerisinde sonuçlanması bekleniyor.

SEC Bitcoin ETF’lerini Onaylayabilir

SEC, kripto paralara olan olumsuz tavırlarıyla biliniyor. Özellikle SEC Başkanı Gary Gensler, yaptığı açıklamalarla kripto para sektörünü manipülasyon ve dolandırıcılıkla itham ediyor. SEC’e yapılan Bitcoin ETF başvurularının sonucu da bekleniyor.

Bitcoin ETF

Uzman analistlere göre SEC, 8-17 Kasım tarihleri arasında Bitcoin ETF başvurularının sonuçlarını açıklayacak. Ayrıca bu sonuçlandırma aşamasında onayların da söz konusu olduğu belirtildi.

Bloomberg analistleri James Seyffart ve Eric Balchunas tarafından yapılan bu açıklamalarda ilk olarak onaylanması beklenen Bitcoin ETF’lerinin BlackRock iShares ve Grayscale olduğu söyleniyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Büyük Tahmin

Kripto para analiz şirketi Matrixport, Bitcoin fiyatıyla ilgili yeni analizlerini duyurdu. Yapılan analize göre 2023 yılının sonunda Bitcoin fiyatının 45 bin dolar seviyesine yükselmesi bekleniyor.

Bu hareketin hemen ardından 2024 yılında gerçekleşecek Bitcoin Halving’inin ardından 125 bin dolarlık yükselişin yaşanmasının ihtimal dahilinde olduğu belirtildi. Şirket yükselişle ilgili de şu ifadeleri kullandı:

Geleneksel olarak altın gibi varlıklar ve Hazine tahvilleri gibi diğer güvenli liman yatırımlarıyla ilişkilendirilen Bitcoin’in özellikleri, kurumları varlık tahsislerini çeşitlendirmek için Bitcoin’i düşünmeye yöneltti. ABD borcunun GSYH’ye oranının sürdürülemez seviyelere ulaştığı bir dönemde Bitcoin’in yükselişe geçmesi tesadüf değil.

Arthur Hayes: Bitcoin 1 Milyon Dolar Olabilir

Arthur Hayes, Ethereum ve Bitcoin ile ilgili sık sık açıklamalarıyla gündeme geliyordu. Hayes yeniden bir açıklama yaptı ve Bitcoin fiyat tahminini açıkladı. Hayes’e göre Bitcoin, 2026 yılına kadar 750 bin dolar ile 1 milyon dolar arasında bir fiyata yükselebilir.

ABD ekonomisini yorumlayan ve güncel ülkeler arasında gerginlikler sebebiyle ekonominin derinden etkileneceğini ifade eden Hayes, bu ortamda 2. Dünya Savaşı’ndan bu yana gerçekleşmememiş olan en büyük boğa döneminin gerçekleşmesini bekliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir