SEC Bitcoin açıklaması yaptı!

SEC Bitcoin açıklama

SEC Bitcoin açıklaması yaptı!

ABONE OL 

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Bitcoin hakkında yeni bir açıklama yaptı. Bitcoin vadeli işlemlerinin son derece spekülatif olduğunu belirten SEC, yatırımcıların dikkatleri olması gerektiğini belirtti.

SEC Bitcoin Açıklaması!

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kripto paralara soğuk bakan kurumlar arasında yer alıyor. Daha önce onay için gelen onlarca Bitcoin ETF’sini reddeden SEC, Bitcoin hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamaya göre SEC, Bitcoin vadeli işlemlerinin son derece spekülatif olduğunu belirterek yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Kısa süre içerisinde aşağı veya yukarı çok sert hareketler yapabilen Bitcoin için SEC tarafından yapılan açıklama son derece doğru olarak ifade ediliyor. Kripto para analizi yapan uzmanlarda bu konuda SEC ile hemfikir olmalarıyla biliniyor.

SEC Bitcoin açıklaması yaptı!

SEC Ripple Davası Sürüyor

Ripple ile SEC arasında süren dava ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıkmaya başladı. Henüz sonuçlanmayan davaya dair duruşmalarda yeni detaylar ortaya çıkıyor. Ripple, 7 Nisan tarihindeki duruşmada SEC‘in kayıtlarına ve evraklarına erişim iznini mahkemeden almıştı. 19 gözcü eşliğinde belgeleri inceleyebilme izni alan Ripple, daha önce haksızlığa uğradıklarını ifade etmişti.

Bütün bu gelişmelerle birlikte SEC‘in mahkemeden yeni bir talebi olduğu ortaya çıktı. Ripple‘ın kendi evraklarına erişmesini taciz olarak nitelendiren SEC, bu kararın geri alınmasını istedi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.