SEC Başkanı kripto para açıklamalarına yenisini ekledi

SEC Başkanı Bitcoin

SEC Başkanı kripto para açıklamalarına yenisini ekledi

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para açıklamalarına bir yenisini ekledi. Geçtiğimiz hafta da benzer açıklamalarda bulunan Gensler, regülasyonun gerekliliğini yineledi.

SEC Başkanı Kripto Paralar Hakkında Konuştu

SEC Başkanı Gary Gensler, Code Konferansı‘nda kripto paralar hakkında yeniden açıklamalarda bulundu. Bu açıklamasında da düzenlemenin öneminden bahseden Gensler şu ifadeleri kullandı:

Kripto para piyasasındaki işlem ve borç verme platformlarında yüzlerce hatta binlerce token var. Bunların regülasyon çerçevesine alınmamasının sonuçları hiç iyi olmaz.

SEC Başkanı: DeFi projeleri
SEC Başkanı kripto para açıklamalarına yenisini ekledi

SEC Başkanı Bitcoin Açıklaması Yapmıştı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Gary Gensler, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında kripto para piyasasının aşırı hareketli olmasından dolayı şikayetçi olduğunu belirten Gensler, Satoshi Nakamoto’dan da bahsetti:

Satoshi Nakamoto, finans ve yeni teknolojiyi birleştirmek istedi. Bu alanda MIT’de uzun yıllar çalıştım. Ancak bu teknolojinin fayda sağlayabilmesi için ciddi regülasyonlara ihtiyacı var. Bu teknolojiyi halkın yararına düzenlememiz gerekiyor.

Bu açıklamasıyla da bu teknoloji inkar etmeyen Gensler, regülasyonlarla birlikte bu piyasanın kalıcı olabileceğinin sinyallerini verdi. Kendisinin de bu alanda çalışmalar yaptığını da ifade eden Gensler, kripto para piyasasının düzenlenmesi konusunda da şu ifadeleri kullandı:

Şu an kripto para piyasalarında 5-6 bin token veya coin bulunuyor. Yatırım sözleşmeleri veya tahvil olarak bazı platformlar bunları satışına aracılık ediyor. Bizim kripto para borsalarında ve kredi verme sistemlerinde kapsayıcı regülasyonları devreye sokmamız gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.