Cardano stablecoin üretiyor: Djed nedir?

 Cardano stablecoin üretiyor: Djed nedir?

Son aylarda yakaladığı çıkışı sürdüren Cardano (ADA), sabit fiyatlı kripto para çalışmalarının sürdüğünü ve yakında ”Djed” ismiyle duyurulacağı açıklandı. Peki Djed nedir?

Djed Nedir?

Dünyanın en büyük Blockchain ağlarından olan Cardano, ilk sabit fiyatlı kripto parasını geliştireceğini açıkladı. Aslında proje COTI tarafından geliştirilecek ve yalnızca Cardano Blockchain ağında faaliyet gösterecek. Bu sebepten dolayı Cardano Blockchain ağının ilk sabit fiyatlı kripto parası olmuş olacak.

Her zaman sabit fiyatıyla kripto para piyasasında güvenli bir liman olarak kabul eden stablecoinler büyük ilgi görüyor. Djed isimli sabit fiyatlı kripto para da tıpkı USDT, USDC ve BUSD gibi faaliyet gösterecek. 1:1 oranında olacağı için risk almak istemeyen ve piyasada bir süre bekleyerek varlıklarını kaybetmek istemeyen kullanıcılar için oldukça faydalı.

Djed nedir? Djed’in Cardano ağında nasıl çalıştığını gösteren şema

COTI Group CEO’su Shahaf Bar-Geffen Djed hakkında şu açıklamayı yaptı:

Blockchain katılımcıları, gönderici ve alıcının konumundan bağımsız olarak parasal değerin sorunsuz bir şekilde değiş tokuş edilmesine izin verdiği için günlük işlemlerde bulunmak için sabit paraları kullanıyor. Cardano blok zincirine Djed stablecoin’i eklemenin, işlemlerin platformda nasıl çözüldüğünü önemli ölçüde iyileştireceğine inanıyorum.

Cardano kurucusu Charles Hoskinson ise şu açıklamayı yaptı:

Djed stablecoin, endüstrinin halihazırda astronomik bir büyüme yaşadığı bir zamanda tamamen yeni bir kitleye hitap ederek kripto alanında bir oyun değiştirici olabilir. COTI, Cardano ekosisteminin uzun süredir ortağıdır. Onları bu yeni girişime dahil etmek harika.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir