SEC Başkanı görevden alınabilir! Tasarı hazırlanıyor

SEC Başkanı

SEC Başkanı görevden alınabilir! Tasarı hazırlanıyor

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun Başkanı Gary Gensler hakkında yeni bir yasa tasarısı hazırlanıyor. ABD Kongre üyesi Warren Davidson, Twitter’dan bir açıklama yaptı ve detayları paylaştı.

SEC Başkanı Görevinden Olabilir

ABD Kongre üyesi Warren Davidson, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Gary Gensler‘ın görevden alınması için bir yasa tasarısı hazırlayacağını duyurdu. Davidson yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Evet. Uzun bir dizi suiistimali düzeltmek için, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanını görevden alan ve rolü (yetkinin bulunduğu yerde) kurula rapor veren ve bir İcra Direktörü ile değiştiren bir yasa getiriyorum. SEC’in eski Başkanları uygun değildir.

Davidson bu açıklamayı yaparak Gary Gensler‘ın görevinden olabilmesi için yasa tasarıyla harekete geçeceğini duyurmuş oldu.

SEC Başkanı Bitcoin Açıklamasını Yinelemişti

Kripto paralarla ilgili açıklamalarıyla gündemi belirleyen SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin dışındaki tüm kripto paraların menkul kıymet olduğunu söylemişti. Daha önce de bu açıklamayı yapan Gensler, açıklamasını yinelerek aynı fikirde olduğunu göstermiş oldu.

New York Mag tarafından yapılan röportajda açıklamalarda bulunan Gensler, ayrıca şu ifadeleri de kullanmıştı:

Çeşitli karmaşık ve yasal olarak şeffaf mekanizmalar kullanan bu kripto para birimlerinin arkasında insanlar var. Ancak en temel düzeyde, token’lerini tanıtmaya ve yatırımcıları cezbetmeye çalışıyorlar.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir