SEC Başkanı Bitcoin hakkında konuştu!

SEC Başkanı Bitcoin

SEC Başkanı Bitcoin hakkında konuştu!

ABONE OL 

SEC Başkanı Gary Gensler dün Bitcoin hakkında açıklamalar yapacağını duyurmuştu. Bugün Türkiye saati ile 19:00’da açıklama yapmaya başlayan Gensler, kripto para piyasasındaki volatiliteden şikayet etti. Açıklamaların devamı da dikkat çekiyor.

SEC Başkanı Bitcoin Açıklaması Yaptı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Gary Gensler, Bitcoin hakkında açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalarında kripto para piyasasının aşırı hareketli olmasından dolayı şikayetçi olduğunu belirten Gensler, Satoshi Nakamoto’dan da bahsetti:

Satoshi Nakamoto, finans ve yeni teknolojiyi birleştirmek istedi. Bu alanda MIT’de uzun yıllar çalıştım. Ancak bu teknolojinin fayda sağlayabilmesi için ciddi regülasyonlara ihtiyacı var. Bu teknolojiyi halkın yararına düzenlememiz gerekiyor.

SEC Başkanı Bitcoin hakkında konuştu!

Bu açıklamasıyla da bu teknoloji inkar etmeyen Gensler, regülasyonlarla birlikte bu piyasanın kalıcı olabileceğinin sinyallerini verdi. Kendisinin de bu alanda çalışmalar yaptığını da ifade eden Gensler, kripto para piyasasının düzenlenmesi konusunda da şu ifadeleri kullandı:

Şu an kripto para piyasalarında 5-6 bin token veya coin bulunuyor. Yatırım sözleşmeleri veya tahvil olarak bazı platformlar bunları satışına aracılık ediyor. Bizim kripto para borsalarında ve kredi verme sistemlerinde kapsayıcı regülasyonları devreye sokmamız gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.