Samsung ve Tesla otonom sürüş çipi için çalışıyor

 Samsung ve Tesla otonom sürüş çipi için çalışıyor

Samsung, yonga seti pazarında lider olmaya çalışıyor ve yavaş yavaş buna doğru ilerliyor gibi görünüyor ki Samsung ve Tesla ile birlikte çalışarak 5nm otonom sürüş çipi için çalışmalara başlamış durumda.

Samsung, Tesla ve Kore, 5nm otonom sürüş çipi için birlikte çalışmaya başladı. Son zamanların yükselen yıldızları sayılabilecek olan elektrikli araçların devam eden geliştirilme süreçleri ve artan talepleri nedeniyle bazı teknolojik ürünlerinin de gelişmeleri gerektiğine inanan çip devi ve elektrikli otomobil devi, pazardaki yonga seti sıkıntısını bitirmek için adımlar atmaya başladı.

Model S | Tesla Other Europe

Samsung Ve Tesla, Otonom Sürüş Çipi İçin Çalışıyor

Yonga setinin Samsung Döküm Bölümünde Araştırma ve Geliştirme (Ar-Ge) aşamasında olduğu ve Tesla’nın otonom araçlarına monte edileceği açıklandı. Söylendiği gibi, sadece birkaç şirketin yapabileceği bir 5nm Extreme Ultraviolet (EUV) işlemi kullanılarak yapılıyor.

Bir Zamanlar Makarna Satan Samsung Hakkında 10 Gerçek

Güney Koreli dev, kısa süre önce organizasyon yapısını yeniden düzenledi ve otonom sürüş teknolojisine odaklanan Gelişmiş Sürüş Yardım Sistemine (ADAS) bir miktar insan gücü yerleştirdi. Samsung ve Tesla’nın bu yeni gelişimi işe yararsa, o zaman Samsung, geçen yıl 7nm’lik bir yonga ile bu sektöre giren TSMC‘ye büyük bir tehdit oluşturabilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Baran Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir