iPhone 13 WiFi desteği belli oldu

 iPhone 13 WiFi desteği belli oldu

Apple‘ın bu yıl duyuracağı iPhone 13 serisinin detayları her geçen gün karşımıza çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda ekran büyüklükleri ve ekran tipini öğrendiğimiz iPhone 13 serisinin WiFi desteği belli oldu.

iPhone 13 WiFi Teknolojisi Ortaya Çıktı

iPhone 13 WiFi teknolojisi olarak WiFi 6E ile karşımıza çıkacak. Samsung tarafından da kullanılması beklenen WiFi 6E teknolojisinin önümüzdeki dönemlerde duyurulacak amiral gemisi modellerinde yer alması bekleniyor.

WiFi 6E teknolojisinin bir önceki versiyonu WiFi 6‘dan farkı ise daha yüksek performans, daha düşük güç tüketimi ve daha hızlı veri akışı olacak.

iPhone 13 WiFi desteği belli oldu

iPhone 13 Ekran Sızıntıları

ETNews sızıntısına göre iPhone 13 serisi tıpkı iPhone 12 serisi gibi dört modelden oluşacak. iPhone 13 mini, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max ismiyle karşımıza çıkmasına kesin gözüyle bakılan modellerin ekran teknolojileri ise şöyle:

  • iPhone 13 mini – 5.4 inç LTPS OLED, 60 Hz ekran yenileme hızı
  • iPhone 13 – 6.1 inç LTPS OLED, 60 Hz ekran yenileme hızı
  • iPhone 13 Pro – 6.1 inç LTPO OLED, 120 Hz ekran yenileme hızı
  • iPhone 13 Pro Max – 6.7 inç LTPO OLED, 120 Hz ekran yenileme hızı
iPhone 13 Detayları Ortaya Çıkmaya Başladı

Ortaya çıkan bilgilere göre akıllı telefon modelinde iPhone 12 serisinde olduğu gibi yine ekran içi Touch ID olmayacak. Önceki bilgilerle çelişen bu bilgi yeni modellerde Touch ID bekleyen kullanıcıları üzmüş durumda. Ayrıca akıllı telefon Face ID sensörlerini ve ön kamerayı barındırmak özel bir çentik tasarımı hazırlandığı iddia ediliyor. Serinin bazı modellerinde (ya da tümünde) 1 TB depolama seçeneğinin de sunulacağı yine gelen iddialar arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir