Samsung üçüncü çeyrek raporunu yayınladı! 10.6 milyar dolar kâr

Samsung üçüncü çeyrek raporu

Samsung üçüncü çeyrek raporunu yayınladı! 10.6 milyar dolar kâr

ABONE OL 

Samsung üçüncü çeyrek raporlarını açıkladı ve bununla birlikte üçüncü çeyrekteki işletme kârı da açıklandı. Özellikle Unpacked ismi verilen etkinliklerle yeni akıllı telefonlarını duyuran ve bir hayli dikkat çeken şirket 10.6 milyar dolar kâr elde etti.

Samsung Üçüncü Çeyrek Raporu Detayları

Net bir şekilde verilerini duyurmayan Samsung, eylül ayının bitmesiyle birlikte biten yılın üçüncü çeyreğinde yaklaşık 10.6 milyar dolar kâr elde ettiğini açıkladı. Bu kâr seviyesinin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %58 fazla olduğunu da duyuran Samsung satışları hakkında detay vermedi.

2020 yılının Korona virüsünün dünyayı olumsuz etkilediği göz önünde bulundurulursa Samsung daha büyük bir kâr seviyesine ulaşabilirdi. Ancak geçen yıl ile karşılaştırıldığında gelirin %58 oranında artması Samsung’un Korona virüsünden hiç etkilenmediğini ortaya koyuyor.

Samsung’un yılın ikinci çeyreğinde yaklaşık 7 milyar dolar gelir elde ettiğini de belirtmek gerekiyor. Samsung üçüncü çeyrek raporuna üçüncü çeyrekte ikinci çeyreğe göre %28‘lik bir kâr artışı da dikkatlerden kaçmıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir