Samsung Korona zararını açıklandı

Samsung Korona zararını açıklandı

ABONE OL 

Dünyayı etkisi altına alan ve binlerce insanın hayatını kaybetmesine sebep olan Korona virüsü teknoloji şirketlerini de bir hayli olumsuz etkiledi. Samsung Korona virüsü sebebiyle parça siparişlerinin %50 oranında azaldığını açıkladı.

Samsung 2020 yılının ilk çeyrek verilerini açıkladı. Verilere göre Samsung dünyanın içinde bulunduğu duruma göre iyi sayılabilecek verilere sahip. Bu verilere göre Samsung, ilk çeyrekte Galaxy S10 satışlarının düşüşüyle karşılaştı. Ancak Galaxy S20 ve Galaxy Z Flip satışlarının beklenenden yüksek olduğu açıklandı.

Samsung Korona Virüsü Etkileri İle Doğrudan Karşı Karşıya

İlk çeyrek iyi geçse de ikinci çeyrek Samsung için bir hayli zorlu geçecek. Samsung virüsün yayılmasıyla sebebiyle Güney Kore, Brezilya ve Hindistan‘daki üretim tesislerini geçici olarak kapattı. Bu sebepten dolayı tedarik aşaması bir hayli zorlaşmıştı.

Bütün bu yaşananlardan sonra Samsung ürünleri siparişi %50 oranında azaldığı açıkladı. Samsung her fiyat ve segmentte yaklaşık olarak 300 milyon akıllı telefon satışı gerçekleştiriyordu. Üretimlerin geçici olarak durması sebebiyle hem Samsung hem de parça üreticileri bir hayli zor durumda kaldığı görülüyor.

Geçtiğimiz 2019 yılında 194.55 milyar dolar gelir elde Samsung Korona sebebiyle bu yıl büyük oranda düşüşle daha az gelir elde edecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.