iPhone 12 üretimi 1 ay ertelendi

iPhone 12 üretimi 1 ay ertelendi

ABONE OL 

Apple‘ın her yılın Eylül ayında kullanıcılarla buluşturduğu iPhone serisi bu yıl 1 ay gecikecek. Korona virüsü sebebiyle üretim fabrikalarının geçici olarak kapatılmasından dolayı üretimin gecikmesi bekleniyor. Tedarik zincirinin olumsuz etkilendiği şu günlerde Ekim sonuna doğru üretimlerin normal olarak yapılabilmesi bekleniyor.

iPhone 12 Gecikecek

Apple iPhone 12 serisini bu yılın Ekim ayından tanıtması bekleniyor. Bu iddiayı ortaya atan ise Ming-Chi Kuo. Daha önceki başarılı sızıntıları ile isminden söz ettiren Kuo‘ya göre üretim 1 ay gecikecek.

Yeni iPhone tasarımı hakkında ortaya bugün kadar onlarca iddia atıldı. Ming-Chi Kuo‘ya göre iPhone 12 serisi iPhone X‘den bu yana yapılmış en büyük değişikliklerle karşımıza çıkacak. Keskin düz kenarlara sahip olması beklenen serisinin tasarım olarak iPad Pro‘dan ilham alıyor. Ortaya atılan iddiada 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.7 inç olmak üzere 3 farklı ekran boyutundan bahsediliyor.

iPhone 12 serisi Apple’ın 5G destekli ilk akıllı telefon serisi olacak. Ayrıca yeni iPhone modellerinde A14 Bionic işlemcinin yer almasına ise neredeyse kesin olarak bakılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir