Samsung, ilk dikey konser sahnesini kurdu

   Samsung, ilk dikey konser sahnesini kurdu

  Samsung, geçtiğimiz günlerde Londra’da açtığı deneyim merkezi olan Samsung KX’in açılışında dünyanın ilk dikey sahnesini kurup ilk dikey konserini gerçekleştirdi.

  Samsung’un konser için dikey sahne kurmasının nedeni ise dikey olarak çekilen videoların popülerliğini arttırmak. Gerçekleşen organizasyonda İngiliz şarkıcı Mabel ve ekibi konser verdi. Samsung KX’e gelen, konsere katılan ve dünyanın ilk dikey sahnesini gören kişi sayısı ise 2 bin kişiyi buldu.

  Samsung, etkinlik için telefonlar dik durumdayken video çekebilsin diye üç kısımdan oluşan katlı bir sahne hazırladı. Bu sahnede DJ, Mabel ve ekibi ile dansçıları ayrı katlarda yer aldı. Özel olarak tasarlanan sahnede gerçekleşen konserin videoları Instagram ve diğer sosyal medya sitelerinde paylaşılmak üzere dikey olarak çekildi. Dünyada bir ilkin denendiği sahnede, Samsung’un bünyesine kattığı Harman teknoloji şirketinin ses ekipmanları da yer aldı.

  İngiliz şarkıcı Mabel konser için “Samsung KX’te, dünyanın ilk dikey konserinde yer almak oldukça heyecan vericiydi. Bu tarz yenilikçi etkinlikler sayesinde Londra’nın canlı müzik sahnesi ile birlikte yeni buluşlara yol açılıyor.” cümlelerini kurdu.

  Dikey video akımı

  Dikey video çalışmalarına daha önce IGTV ile beraber Instagram başlamıştı. 1 dakikadan uzun videoları dikey veya yatay şekilde IGTV’ye yükleyebilen kullanıcılar bu şekilde paylaşımlar yapabiliyordu. Ardından Netflix 30 saniyelik dikey fragman sundu, Spotify ise dikey müzik videolarını uygulamaya entegre etti.

  Daha sonra ise Çin çalışmalarını sürdürerek yeniliklere imza attı. Çinli internet devi Tencent 2018 yılında dikey bir tiyatro oyunu yayınladı. Kısa bir süre sonra yine Çin altyapılı Baidu’nun alt yapım şirketi olan iQiyi, dikey bir sitcom dizisi olarak Ugh’u izleyicilere sundu.

   

  İlginizi çekebilir

  Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold satışa çıkıyor.

  2019 yılında en çok tercih edilen telefonlar

  WhatsApp’tan bir yenilik daha: Para Transferi

  İlginizi Çekebilir

  1 Yorum

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir