Samsung ikinci çeyrek raporunu açıkladı! Kâr artışı sürüyor

Samsung ikinci çeyrek raporu

Samsung ikinci çeyrek raporunu açıkladı! Kâr artışı sürüyor

ABONE OL 

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, 2022 yılının ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Bu rapordaki verilere göre şirket bir önceki çeyreğin gerisinde kaldı.

Samsung İkinci Çeyrek Raporunu Yayınladı

Samsung, nisan ve haziran ayı arasındaki satışlarını içeren ikinci çeyrek raporunu yayınladı. Bu rapora göre 2022 yılının ikinci çeyreğinde 59.2 milyar dolarlık satışı gerçekleştirildi. Bu satışın 10.76 milyar dolarının işletme kârı olduğu açıklandı. 2021 yılının ikinci çeyreğine göre kıyaslandığında satışlarda yüzde 22 artış, kâr seviyesinde de yüzde 12‘lik bir artış gözlendi.

2022 yılının ilk çeyreğinde 59.77 milyar dolar gelir elde edilmiş, bu gelirin 10.85 milyar dolarlık kısmının işletme kârı olduğu açıklanmıştı.

2021 yılını rekorla kapatanlara bir yenisi eklendi! Samsung rekor gelir açıkladı
Samsung ikinci çeyrek raporunu açıkladı!

Samsung 3nm İşlemci Çipi Üretimini Başladı

Samsung, teknoloji konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden biri olduğunu bir kez daha gösterdi. 1. nesil 3nm işlemci çipinin üretimin başlayan şirket, birçok işlemci üreticisini de geride bırakmayı başardı.

Samsung’un daha önce ürettiği 5nm çipler ile kıyaslandığında 3nm işlemci çipi, yüzde 23 performans artışı, yüzde 45 enerji tasarrufu ve yüzde 16 alan tasarrufu sağlayacağı ifade ediliyor. Ancak Samsung yalnızca 1. nesil 3nm çip ile yetinmeyecek ve 2. nesli de yakında duyuracak.

2. nesil 3nm çip yine 5nm ile kıyaslandığında yüzde 30 performans artışı, yüzde 50 enerji tasarrufu ve yüzde 35 alan tasarrufu sağlayacak. Bu da 2. nesil 3nm işlemci çipinin daha küçük ama boyundan büyük işleri başaracağını gösteriyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir