Samsung Galaxy S23 fiyatı ne kadar olacak?

Galaxy S23 fiyatı

Samsung Galaxy S23 fiyatı ne kadar olacak?

ABONE OL 

iPhone 14 serisinin duyurulmasıyla birlikte gözler Samsung‘a çevrildi. Güney Kore merkezli teknoloji devinini Galaxy S23 serisiyle karşımıza çıkması bekleniyor. Seri henüz karşımıza çıkmadı ancak Samsung Galaxy S23 fiyat bilgisi sızdırıldı.

İşte Samsung Galaxy S23 Fiyatı!

Samsung Galaxy S23 serisi hakkında pek fazla bilgi olmasa da Samsung Galaxy S23 fiyat bilgisi sızdırıldı. Daha önceki yıllarda da benzer sızıntılar yaşanmış ve fiyat bilgisinin büyük bir oranda doğruluk gösterdiği kesinleşmişti.

Merakla beklenen Samsung Galaxy S23 fiyatının 799 dolar olacağı ifade ediliyor. Samsung Galaxy S23 fiyatının 799 dolar olması ülkemizde bir hayli yüksek fiyatla satışa sunulacağı anlamına geliyor. Yalnızca 799 dolar bugünün kuru ile 14.565 TL‘ye tekabül ediyor. Bu tutarın üzerine vergilerin de eklenmesiyle birlikte fiyatın 30 bin TL seviyelerine ulaşacağını söylemek pek de zor değil.

Galaxy S23 serisinin işlemcisi
Samsung Galaxy S23 fiyatı ne kadar olacak?

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir