Samsung Galaxy S22 serisi One UI 5 güncellemesi almaya başladı

Galaxy S22 serisi One UI 5 güncellemesi

Samsung Galaxy S22 serisi One UI 5 güncellemesi almaya başladı

ABONE OL 

Galaxy S22 serisi kullanıcıları tarafından merakla beklenen güncelleme nihayet gönderilmeye başlandı. One UI 5 güncellemesi Galaxy S22 serisi kullanıcılarına gönderilmeye başlandı.

Galaxy S22 Serisi One UI 5 Güncellemesi Almaya Başladı

Samsung‘un en güçlü modelleri olan Galaxy S22 serisi en güncel Android sürümü olan Android 13 ile birlikte One UI 5 güncellemesi almaya başladı. Bilindiği gibi One UI güncellemeleri Samsung tarafından geliştiriliyor ve kullanıcı arayüzü olarak güncelleme ile sunuluyor.

Android 13 ile birlikte Android 13 temelli One UI 5 güncellemesi Galaxy S22 serisi modellerine gönderilmeye başlandı. 2.8 GB büyüklüğündeki güncelleme S90xBXXU2BVJA koduyla gönderildi.

Ancak güncelleme ilk olarak Exynos 2200 işlemcisinden gücünü alan Galaxy S22 serisi modellerine gönderildi. Yakında Snapdragon 8 Gen 1‘dan gücünü alan modellere de gönderilmesi bekleniyor.

One UI 5 güncellemesi
Samsung Galaxy S22 serisi One UI 5 güncellemesi almaya başladı

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir