iOS 16.1 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

iOS 16.1 güncellemesi

iOS 16.1 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar

ABONE OL 

Apple, iOS 16 ile ortaya çıkan sorunları çözmek amacıyla ara güncellemeler göndermişti. Ancak şimdi iOS 16.1 güncellemesini yayınladı. Güncelleme ile birden fazla sorunun çözüleceği de açıklamada yer buldu.

iOS 16.1 Güncellemesi Yayınlandı!

Apple, özellikle iOS 16 birlikte sorun yaşayan iPhone modellerine bir güncelleme daha gönderdi. iOS 16.1 güncellemesi birçok iPhone kullanıcısına gönderildi. Güncellemenin boyutu her iPhone modelinde farklılık gösteriyor ancak yaklaşık ortalama boyut 1 GB olarak görüldü.

iOS 16.1 güncellemesi yayınlandı

iCloud dışında Cüzdan ve Ev uygulamalarında değişiklikler sunan Apple, özellikle silinen mesajların iMessage’da görülme sorununu da çözdüğünü açıkladı.

Güncellemeyi yüklemek için AyarlarGenelYazılım Güncellemesi adımlarını izleyebilirsiniz.

iOS 16 İndirilme Oranı Açıklanmıştı

iOS 16 güncellemesi 12 Eylül’de tüm dünyadaki iPhone kullanıcılarına gönderilmeye başlanmıştı. Bu güncellemenin iPhone kullanıcıları tarafından benimsenme oranları açıklandı.

Mixpanel‘in yayınladığı rapora göre iOS 16 güncellemesini ilk 24 saatte iPhone kullanıcılarının yüzde 6.71‘si indirdi. iOS 15 güncellemesinde bu oran yüzde 6.48 olarak açıklanmıştı. Bu oranlarda gösteriyor ki iOS 16 güncellemesi iOS 15 güncellemesine göre daha fazla merak edildi.

Merakın bu denli artmasının sebepleri arasında ise daha dikkat çekici özelliklerin duyurulması yer alıyor. Başta ana ekranın özelleştirilebilir hale gelmesi olmak üzere diğer özelliklerinde büyük ilgi gördüğü sosyal medya platformlarında yapılan paylaşımlarla rahatlıkla anlaşılıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir