Samsung bu yıl Note serisi duyurmayacak!

 Samsung bu yıl Note serisi duyurmayacak!

Samsung‘un amiral gemisi modelleri arasında yer alan ve satış başarıları gösteren Note serisinin yeni üyesi bu yıl gelmeyecek. Samsung CEO’su tarafından verilen bu bilgiyle birlikte bir gelenek bozulacak.

Bu Yıl Note Serisi Gelmeyecek!

Samsung CEO’su Dong-jin Koh yaptığı açıklama ile merakla beklenen Galaxy Note serisinin bu yıl tanıtılmayacağını belirtti. Her yılın ikinci yarısında duyurulan Galaxy Note serisinin yeni üyesi bu yıl duyurulmayacak. Bu yılın başında Galaxy S21 serisini duyuran şirket, Note serisine özgü olan kalem desteğini Galaxy S21 serisine de sağlamıştı. Gelen birtakım iddialara göre ise şirket, S Pen desteğini orta segment akıllı telefonlara da sağlayacak.

Bu yıl Note serisi gelmeyecek!

Bazı analistlere göre Galaxy S21 serisinin S Pen desteği almasıyla birlikte Note serisi sonlandırılacak. Ancak CEO Dong-jin Koh, gelecek yıl seriye devam edeceklerini belirtti. Gelen iddialara göre Güney Kore merkezli şirket bu yılın Temmuz ayından itibaren Galaxy Z Fold3 ve Galaxy Z Flip2 modellerini duyuracak.

Samsung 2020 Yılı Son Çeyrek Raporu Detayları

Apple’ın 111.44 milyar dolar gelir ve 28.6 milyar dolar kâr açıkladığı dönemde Samsung, 55 milyar dolar gelir ve 8.1 milyar dolar kâr açıkladı. Gelir anlamında en yakın rakibinin bir hayli gerisinde kalan Güney Kore merkezli teknoloji devi aradaki farklı Galaxy S21 serisi ile kapatmayı planlıyor.

Samsung 2021 yılının ilk çeyrek verileriyle birlikte aradaki farklı az da olsa kapatmak istiyor. 2020 yılında ise toplamda 212 milyar dolar gelir ve 32 milyar dolar gelir elde ettiğini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir