Google, Play Store komisyonunu düşürdü

Play Store komisyon

Google, Play Store komisyonunu düşürdü

ABONE OL 

Google’ın Play Store geliştiricilerinden almış olduğu komisyon yüzde 15 oranına düşürüldü. Ancak yüzde 15 oranı 1 milyon dolara kadar olan gelir için geçerli. 1 milyon doların üzerinde gelire sahip olan geliştiricilerden yine yüzde 30 oranında komisyon alınıyor.

Play Store Komisyonu Düşürüldü!

Google Play Store geliştiricileri tarafından en büyük eleştiri konuları arasında yer alan geliştirici komisyonu hakkında nihayet bir çözüm geliştirildi. İlk 1 milyon dolara kadar olan gelir için geliştiricilerden yüzde 15 komisyon alınacak. 1 milyon dolarlık gelirin ardından ise komisyon seviyesi yine yüzde 30 oranında alınacak.

Gelir 1 milyon dolara ulaşana kadar her yıl yüzde 15 seviyesinde komisyon alınacağını ifade eden Google,b’da yer alan uygulamaların yüzde 97‘sinin herhangi bir satış gerçekleştirmediğini ve bu sebepten dolayı herhangi bir ödeme almadıklarını açıklamıştı.

Google, Play Store komisyonunu düşürdü

Google Gizli Modda Bile Takip Ediyor İddiası!

Google gizli mod açıkken kullanıcılarını izliyor olabilir. Bu iddia Kaliforniya’da Google’a dava açan üç kişi tarafından ortaya atıldı. Eğer bu iddia doğruysa Google 5 milyon dolarlık tazminat cezası ödeyecek. Google ve diğer büyük şirketler bu tarz bir izleme yapacak olsa bile kullanıcılarından izin almaları gerekiyor.

Google Chrome ve Safari için ortaya atılan iddia şimdiden kullanıcıların tepkisini çekti.

Google davanın düşürülmesini talep ederken, ABD Bölge Yargıcı Lucy Koh, Google’ın gizli tarama modundayken kullanıcıların veri toplama işlemine katıldığı iddiası konusunda kullanıcıları bilgilendirmediğini ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.