Samsung Ağustos ayında Android 10 alacak cihazları açıkladı

 Samsung Ağustos ayında Android 10 alacak cihazları açıkladı

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, resmi internet sitesinde Ağustos ayında Android 10 alacak cihazları açıkladı. Yalnızca akıllı telefon değil aralarında tabletlerinde bulunduğu cihazları sizler için listeledik.

Ağustos Ayında Android 10 Alacak Samsung Cihazlar

  • Galaxy J4
  • Galaxy J8
  • Galaxy M10
  • Galaxy Tab S4
  • Galaxy Tab A

Android 10 alacak cihazların 1 Ağustos tarihinden itibaren güncellemelerin gönderilmesi bekleniyor. Yoğunluktan dolayı güncellemelerin birkaç gün geç gelmesi de söz konusu olabilir. Bu yılın Ekim ayında ise Android 11’in duyurulması ve akıllı telefonlara dağıtılması bekleniyor.

Android 11 İçin Google Kısıtlaması

Google 2020 yılının üçüncü çeyreğinde Android 11 ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Google aldığı karar ile 2 GB RAM‘e sahip olan akıllı telefonlara Android 11 desteği sağlamayacak. Bu karar ile giriş seviyesi birçok akıllı telefon Android 11 desteğine alamayacak.

Google bilindiği gibi Android Go isimli bir işletim sistemi geliştirmiş ve giriş seviyesi telefonların kullanımına sunmuştu. Son alınan karar ile birlikte Android Go’nun kullanımı arttırmak ve cihazların daha uzun ömürlü olarak kullanılmasını sağlamak için Android Go desteği sağlanacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir