Google Play Hizmetleri uygulaması 10 milyar kez indirildi

 Google Play Hizmetleri uygulaması 10 milyar kez indirildi

Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonlar için son derece önemli olan Google Play Hizmetleri 10 milyar indirmeye ulaştı ve en çok indirilen uygulama oldu.

Google Play Hizmetleri Rekor Kırdı!

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefon kullanıcıları tarafından 10 milyar kez indirilen Google Play Hizmetleri uygulaması en çok indirilen mobil uygulama oldu. Google Play Hizmetleri, Android kullanıcıları için bir hayli önemli. Uygulamanın açıklama kısmında ise uygulamanın görevi şöyle anlatılıyor:

“Google Play hizmetleri Google uygulamalarını ve Google Play’den alınan uygulamaları güncellemek için kullanılır. Bu bileşen, Google hizmetlerinizde kimlik doğrulama, senkronize edilen kişiler, en son kullanıcı gizliliği ayarlarının tümüne erişme ve daha yüksek kalitede, daha az güç harcayan konum tabanlı hizmetler gibi temel işlevleri sağlar. Google Play hizmetleri ayrıca uygulama deneyiminizi de geliştirir. Çevrimdışı aramaları hızlandırır, daha etkileyici haritalar sağlar ve oyun deneyimini iyileştirir.”

10 milyar indirilmeye ulaşan ilk uygulaması olması ise bir sürpriz değil. Android işletim sistemli akıllı telefonlarda uygulamaların güncel kalması için Google Play Hizmetleri uygulamasının bulunması gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir