Sahte Instagram hesapları kaldırılıyor

 Sahte Instagram hesapları kaldırılıyor

Facebook, sahibi olduğu platformlarda düzenlemelerine devam ederken şimdi de sahte Instagram hesapları ile başlattığı savaşta yeni bir adım atıyor.

Instagram, platformu yalnızca gerçek kişilerin kullanmasını istiyor ama açılan sayısız sahte hesap yüzünden bu uzun zamandır mümkün olmuyordu. Özellikle ‘stalk‘ kültürünün yayılmasıyla Instagram kullanan birçok kişinin bir de sahte hesap açması durumu iyice karmaşık hale getirdi ancak şimdi şirket yapacağı yeni güncellemeyle bu durumun önüne geçerek kalıcı bir çözüm üretme yolunda önemli bir adım attı.

Instagram yıllık reklam gelirini açıkladı (YouTube'u geçti) | NTV

Sahte Instagram hesapları kaldırılıyor

Instagram yeni bir güncellemeyle sahte profil şüphesi olan her profile ulaşarak kimlik bilgisiyle doğrulama isteyecek. Şirket doğrulamayı yapan kullanıcıların hesaplarına dokunmayacak ancak doğrulama yapmayan kullanıcıların önce paylaşımlarını daha az kişiye ulaştıracak daha sonra da belli bir süre içerisinde doğrulama yapmayan hesapları tamamen silecek.

Instagram’ın sahte hesapları nasıl yakalayacağı konusunda ise durum biraz karışık. Bir kullanıcının yaşadığı bölge ve takipçilerinin yaşadığı bölgeye bakılacağı biliniyor ancak tam olarak bu konuda detaylı bir açıklama yapılmadı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir