Rusya’dan Google News yasağı

Rusya'dan Google News yasağı

Rusya’dan Google News yasağı

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan arama motorlarından biri olan Google’ın haber servisi Google News, Rusya Devleti’nin aldığı kararla Rusya’da yasaklandı.

Rusya’dan Google News Yasağı

Tüm dünyada Rusya Devleti’ne ve hükümetine karşı Ukrayna‘ya başlatılan savaş ve işgal nedeniyle yaptırımlar devam ederken Rusya da boş durmayıp birçok platformu ülkesinde yasaklamaya devam ediyor.

Rus haber ajansı Interfax, Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı işgalle ilgili sözde gerçeği yansıtmayan haberler bulundurduğu nedeniyle Google Haberler’e Rusya’dan yasak getirildiğini açıkladı. Google tarafı ise konuyla ilgili “Bazı kişilerin Rusya’da Google Haberler uygulamasına ve web sitesine erişmekte zorluk yaşadığını ve bunun bizim tarafımızdan herhangi bir teknik sorundan kaynaklanmadığını doğruladık. Haberler gibi bilgi hizmetlerini Rusya’daki insanlara mümkün olduğunca uzun süre erişilebilir kılmak için çok çalıştık.” açıklamasında bulundu.

Rusya’dan Google News yasağı

Rusya bu gelişmeyle birlikte Twitter, Instagram ve Facebook’un ardından yasaklanan platformlara Google’ın haber servisini de eklemiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir